Успішні практики адвокатів БВПД  

advokat2

   
   

Я маю право  

Mayu pravo

   

mpk2

   

Консультації  

Consult

   

logo openeurope

   

Переміщені особи  

peremishcheni

   

DNA 219x116

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Міністерство юстиції України
koord c
   

На сайті 18 гостей та відсутні користувачі

   

Інклюзивний ринок праці – від міфів до реалій

Деталі

291-1Як незрячій людині знайти роботу? Що робити, коли роботодавці відмовляють? На ці та інші питання у Міжнародний день людей з інвалідністю міркували активісти обласної організації Українського товариства сліпих (УТОС), представники влади та фахівці з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернівецькій області.

Ініціатор заходу – юрист УТОСу Галина Гродецька розповіла про проблеми, з якими зіштовхуються незрячі буковинці не лише у пошуках роботи, але й у питаннях доступності. «Нещодавно служба зайнятості проводила ярмарок вакансій для людей з інвалідністю, де нам сказали, що працювати незрячі можуть тільки на УТОСі, - розповідає Галина Гродецька. – Можливо варто було би вивчити закордонний досвід працевлаштування людей з вадами зору».

291-2

Також з учасниками зустрічі телефоном спілкувалися незрячі буковинки, які нині мешкають і працюють у Білорусі та Молдові. За їхніми словами, для людини з вадою зору найважливіше не бути відірваною з контексту суспільного існування, від народження – і до зрілості. Тоді й роботу знайти легше. Своїм досвідом поділилися також чернівчани – Юрій та Микола, які попри поганий зір працюють відповідно, приватним підприємцем та масажистом.

291-3

На думку директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернівецькій області Аркадія Мунтяну, проблему працевлаштування людей з інвалідністю потрібно вирішувати комплексно і на загальнодержавному рівні. «Ми маємо ламати радянську споживацьку систему і рухатися до цивілізованого світу. Як приклад – правова допомога в Україні. Зараз будь-хто може отримати безкоштовну первинну правову допомогу, а значна категорія громадян (у тому, числі й люди з інвалідністю), ще й вторинну – тобто безоплатне представництво в суді, право на адвоката», - зауважив Аркадій Мунтяну.

291-4

На жаль, не прийшли на зустріч ті, кого найбільше очікували організатори – місцеві роботодавці. Тому інклюзивний ринок праці у Чернівцях для людей з вадами зору фактично так і залишається не освоєним.

Контактна інформація! Звернутися по допомогу до фахівців Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернівецькій області можна за адресою: Чернівецька область, м. Чернівці, вул. Василя Аксенина, 5. Телефон: (0 372) 55 31 38.

Єдиний телефонний номер системи БПД – 0 800 213 103
(дзвінки на вказану телефонну лінію зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України є безкоштовними та приймаються цілодобово).

   
   

Якщо ви мешканець Чернівецької області і бажаєте отримати відповідь на питання правового характеру, заповніть наступну форму:

Відповідь на питання буде надіслано на вашу електронну адресу.

Расписка при продаже квартиры, образец - fortstroi.com.ua
Информация о недвижимости - comintour.net
Чем штукатурят газобетон, смотрим на странице http://stroidom-shop.ru

daidjest

   

ATO

   
   
   
   
   
   

Адвокатам  

Advocats

   
© 2014 Чернівецький обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua