Успішні практики адвокатів БВПД  

advokat2

   
   

Я маю право  

Mayu pravo

   

mpk2

   

Консультації  

Consult

   

logo openeurope

   

Переміщені особи  

peremishcheni

   

DNA 219x116

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Міністерство юстиції України
koord c
   

На сайті 14 гостей та відсутні користувачі

   

Домашнє насильство: тільки не мовчи!

Деталі

280-1Організація економічного співробітництва та розвитку у 2019 році оцінила ступінь законодавчого захисту від домашнього насильства в Україні на рівні 25 відсотків. За даними досліджень, понад 13 відсотків жінок у нашій країні хоча би раз у житті зазнавали фізичного та/або сексуального насильства в сім’ї. До Вижницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги щомісяця надходять звернення, які стосуються домашнього насильства.

Найчастіше жертвами домашнього насильства є жінки. Однак, нерідко від такого насильства потерпають люди похилого віку, частково недієздатні особи – такі, що не можуть постояти за себе та є значно слабшими за своїх кривдників як фізично, так і психологічно.

Для захисту постраждалих від домашнього насильства до кривдника можуть застосовуватися спеціальні заходи – терміновий заборонний припис та обмежувальний припис. У випадку видачі термінового заборонного припису, кривдник зобов’язаний залишити місце перебування постраждалої особи. Також строком до 10 діб він позбавляється права контактувати з потерпілою і перебувати за її місцем проживання. Такі заходи можуть вживати правоохоронці у терміновому порядку з метою безпеки постраждалої особи.

Обмежувальний припис видається судом на термін від 1 до 6 місяців. Кривднику забороняється перебувати у місці спільного проживання з постраждалою особою та наближатися на визначену судом відстань до місця перебування потерпілої. У разі вчинення домашнього насильства щодо дитини або у її присутності, кривднику, за рішенням суду, обмежують спілкування з дитиною.

Про це під час робочого засідання координаційної ради з питань запобігання та протидії домашньому насильству та/або насильству за ознакою статі Вижницької міської ради розповідала директор Вижницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Людмила Мацюк. Члени координаційної ради обговорили план спільних профілактичних заходів із попередження насильства в сім'ї та алгоритм дій суб'єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та/або насильству за ознакою статі.

Контактна інформація! Звернутися по допомогу до фахівців Вижницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги можна за адресою: Чернівецька область, м. Вижниця, вул. Українська, 100Б, тел. (0 3730) 2-31-58.
Звернутися по допомогу до фахівців Путильського бюро правової допомоги можна за адресою: Чернівецька область, Путильський район, смт. Путила, вул. Українська, 178. Телефон: (0 3738) 2-13-33.

Єдиний телефонний номер системи БПД – 0 800 213 103
(дзвінки на вказану телефонну лінію зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України є безкоштовними та приймаються цілодобово).

   
   

Якщо ви мешканець Чернівецької області і бажаєте отримати відповідь на питання правового характеру, заповніть наступну форму:

Відповідь на питання буде надіслано на вашу електронну адресу.

Расписка при продаже квартиры, образец - fortstroi.com.ua
Информация о недвижимости - comintour.net
Чем штукатурят газобетон, смотрим на странице http://stroidom-shop.ru

daidjest

   

ATO

   
   
   
   
   
   

Адвокатам  

Advocats

   
© 2014 Чернівецький обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua