Статті

Тренінг Київ вересень 2014

Деталі
Дата публікації: Середа, 17 вересня 2014, 16:45
Share

У рамках першого дня  учасники розглянули питання встановлення психічного розладу підозрюваного, обвинуваченого, засудженого на відповідній стадії кримінального провадження і здійснення примусових заходів медичного характеру та дії захисника у кримінальному провадженні про застосування примусових заходів медичного характеру.

Була розглянута практика Європейського суду щодо запобігання катуванням або нелюдському чи такому, що принижує гідність поводженню або покаранню, її загальні принципи та кращі міжнародні практики, а також ознайомлено учасників заходу з імплементацією практики на національному рівні.

23

Другій день тренінгу організатори присвятили удосконаленню навичок проведення презентацій та навчальних занять, а також невербальної комунікації, обговоренню методики проведення опитування адвокатів з питань реформування кримінальної юстиції в Україні.

Протягом другого дня тренінгу адвокати обговорили порядок дій захисника у кримінальному провадженні щодо забезпечення права на охорону здоров’я та медичну допомогу, а також про застосування примусових заходів виховного характеру.

Крім цього, було представлено до обговорення 2 проекти методичних рекомендацій для адвокатів на теми «Дії захисника у кримінальному провадженні щодо застосування примусових заходів медичного характеру» та «Дії захисника із забезпечення доступу до належної медичної допомоги».

Третій день тренінгу пройшов у рамках роботи секції «Проблемні питання, пов'язані із діями захисника на підставі угод»
4 

Тренінг відбувся за участі  експертів:

Дмитра Філіпенка, заступника директора Американської асоціації юристів Ініціативи з верховенства права в Україні;

Марка Сегала, головного експерта Компоненту № 4, проект ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні»;

Миколи Гнатовського, заступника голови Європейського комітету проти тортур;

Миколи Сіоми, виконавчого директора Української фундації правової допомоги;

Єлизавети Ковтюк, судді Верховного суду України;

Радмили Гревцової, адвоката, к.ю.н., доцента, директора Навчально-наукового центру медичного права юридичного факультету КНУ ім. Тараса Шевченка, директора НДІ медичного і фармацевтичного права та біоетики Академії адвокатури України, члена Ради Директорів Всесвітньої асоціації медичного права;

Сергія Шума, кандидата медичних наук, заступника директора УНДІ соціальної і судової психіатрії та наркології Міністерства охорони здоров’я України, судового експерта;

Сергія Кириченка, адвоката;

Вікторії Кириченко, юриста, помічника адвоката.

Надії Стефанів, судді Апеляційного суду Івано-Франківської області;

Катерини Кармазіної, адвоката, адвоката-тренера.

Координаційний центр з надання правової допомоги на тренінгу представляли директор Андрій Вишневський, заступник директора Віталій Баєв, начальник відділу моніторингу якості безоплатної правової допомоги Вікторія Мітько, та заступник начальника відділу розвитку людського потенціалу системи безоплатної правової допомоги Юлія Лісова.

Від Чернівецької області для участі у тренінгу були делеговані адвокати - тренери/модератори Чабан АллаВасильєв Єгор та начальник відділу забезпечення якості правової допомоги Чернівецького обласного центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, адвокат - тренер/модератор Меленюк Олена.

 Зазначений захід було організовано Координаційним центром з надання правової допомоги спільно з Американською асоціацією юристів "Ініціатива з верховенства права", Проектом ЄС "Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні" та Українською фундацією правової допомоги.