Успішні практики адвокатів БВПД  

advokat2

   
   

Я маю право  

Mayu pravo

   
   

mpk2

   

Консультації  

Consult

   

logo openeurope

   

Переміщені особи  

peremishcheni

   

DNA 219x116

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Міністерство юстиції України
koord c
   

На сайті один гість та відсутні користувачі

   

Учасник АТО з Кривого Рогу в суді відстояв своє право на пільговий проїзд

Деталі

170-2Порушення права на безоплатний пільговий проїзд спонукало демобілізованого воїна 93-ї окремої механізованої бригади Сергія Бойка, якого з родиною водій висадив з маршрутного таксі, відстоювати свої права у суді.

Враховуючи, що такі ситуації є непоодинокими, Сергій, який є головою місцевої «Всеукраїнської спілки воїнів АТО» у Криворізькому регіоні, ініціював об’єднання в групи тих, хто опинився в подібній ситуації, аби моніторити дотримання закону в громадському транспорті, залучати до цих активностей ЗМІ.

Після інциденту в маршрутці, атовець зафіксував назву компанії-перевізника, держзнак автомобіля, після чого написав скаргу до відділу транспорту та зв'язку виконкому Криворізької міської ради. Дізнавшись про своє право на адвоката, гарантованого державою, Сергій звернувся до Першого криворізького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

За дорученням центру інтереси Сергія в суді представляла адвокат Олена Шафранова. За понад півтора роки справу було скеровано з суду в м. Одеса за місцем реєстрації відповідача (підприємства-перевізника ПАТ «Північтранс») до Жовтневого районного суду м. Кривого Рогу (за місцем проживання позивача) та розглянуто впродовж шести судових засідань. 12 червня 2018 року суд виніс рішення на користь позивача Сергія Бойка.

«Таке рішення стало прецедентом для Кривого рогу. Суспільний розголос, широке висвітлення цієї справи у ЗМІ дає сподівання, що подібні ситуації з порушенням прав на пільговий проїзд для учасників АТО будуть виключенням з правил. А в разі порушення, люди знатимуть куди їм звертатись для захисту своїх прав. До речі, нагадаю, що учасники АТО звільняються від судового збору у справах щодо захисту їхніх прав», – зазначив директор Координаційного центру з надання правової допомоги Олексій Бонюк, коментуючи успішну справу.


ДОВІДКОВО:

Що робити, якщо Вам відмовили у пільговому проїзді?

1. У разі відмови варто сплатити за проїзд та взяти квиток (за можливості — з відеофіксацією);
2. Зафіксувати ПІБ водія та назву компанії-перевізника, а після виходу з маршрутки — держзнак автомобіля;
3. Спробувати заручитись підтримкою свідків — інших пасажирів;
4. Викликати поліцію, передати дані про маршрутку та наполягати на складанні матеріалів про адміністративне правопорушення за ст. 133-1 Кодексу про адміністративні правопорушення України;
5. Надіслати скаргу до відділу транспорту та зв'язку Вашої міської ради (якщо йдеться про міські перевезення), або до Державної служби України з безпеки на транспорті (01135, м. Київ, пр. Перемоги, 14), якщо мова йде про міжміські перевезення.


   

Якщо ви мешканець Чернівецької області і бажаєте отримати відповідь на питання правового характеру, заповніть наступну форму:

Відповідь на питання буде надіслано на вашу електронну адресу.

Расписка при продаже квартиры, образец - fortstroi.com.ua
Информация о недвижимости - comintour.net
Чем штукатурят газобетон, смотрим на странице http://stroidom-shop.ru

Адвокат майбутнього  

Adv Maibutn

   

Безоплатна правова допомога

   

daidjest

   

ATO

   
   
   
   
   
   
   

Адвокатам  

Advocats

   
© 2014 Чернівецький обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua