Успішні практики адвокатів БВПД  

advokat2

   
   

Я маю право  

Mayu pravo

   

mpk2

   

Консультації  

Consult

   

logo openeurope

   

Переміщені особи  

peremishcheni

   

DNA 219x116

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Міністерство юстиції України
koord c
   

На сайті 12 гостей та відсутні користувачі

   

Як отримати аліменти?

Деталі

279-1В Україні на законодавчому рівні посилено відповідальність батьків за несплату аліментів своїм дітям, що дозволило в кілька разів збільшити суми стягнень на користь неповнолітніх громадян. В рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО» 23 січня 2019 року на базі Чернівецького міського центру зайнятості організовано зустріч із жінками, які перебувають на обліку як безробітні на тему «Все про аліменти. Як отримати аліменти?».

Аліменти - власність дитини. Батьки розпоряджаються аліментами виключно в її інтересах. Дитина має право брати участь у розпорядженні ними. Окрім того, батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Той з батьків, з кого присуджено стягнення аліментів на дитину, а також той з батьків, кому вимога про стягнення аліментів не була висунута, зобов'язані брати участь у додаткових витратах на дитину, що викликані особливими обставинами (розвитком здібностей дитини, її хворобою, каліцтвом тощо).

Правові підстави стягнення аліментів:
• заява платника аліментів, в якій він добровільно визначає розмір та строк відрахувань аліментів на дитину з його доходів;
• договір про утримання дитини, укладений між батьками;
• рішення суду про стягнення аліментів.

«Для добровільної сплати аліментів один із батьків може подати заяву про відрахування аліментів на дитину з його заробітної плати, пенсії, стипендії у розмірі та на термін, який визначені у цій заяві. На підставі такої заяви аліменти відраховуються не пізніше триденного строку від дня, встановленого для виплати заробітної плати, пенсії, стипендії. Така заява подається за місцем роботи, місцем виплати пенсії, стипендії», - пояснила присутнім головний спеціаліст Чернівецького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Аліна Зузуля.

279-2

Присутні також розпитували, як стягуються аліменти у судовому порядку.


Фахівець системи безоплатної правової допомоги роз’яснила, що у судовому порядку аліменти стягуються за двома процедурами – в порядку наказного та в порядку позовного провадження.

Наказне провадження є спрощеним і передбачає прискорену процедуру видачі судового наказу (у 5-денний строк без виклику учасників в судове засідання). Судовий наказ – виконавчий документ та підлягає примусовому виконанню без видачі на нього виконавчого листа.

У порядку позовного провадження аліменти стягуються, якщо:
• заявляється вимога про стягнення аліментів у фіксованій сумі у більшому розмірі;
• вимога пов'язана із встановленням чи оспорюванням батьківства (материнства) та необхідністю залучення інших заінтересованих осіб.

Контактна інформація! Звернутися по допомогу до фахівців Чернівецького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги можна за адресою: м. Чернівці, вул. Університетська, 1, тел.: (0 372) 51-36-12.

Єдиний телефонний номер системи БПД – 0 800 213 103
(дзвінки на вказану телефонну лінію зі стаціонарних і мобільних телефонів у межах України безкоштовні, приймаються цілодобово).

   

chesnaplatijka baner-200x62

   

Якщо ви мешканець Чернівецької області і бажаєте отримати відповідь на питання правового характеру, заповніть наступну форму:

Відповідь на питання буде надіслано на вашу електронну адресу.

Расписка при продаже квартиры, образец - fortstroi.com.ua
Информация о недвижимости - comintour.net
Чем штукатурят газобетон, смотрим на странице http://stroidom-shop.ru

daidjest

   

ATO

   
   
   
   
   
   
   

Адвокатам  

Advocats

   
© 2014 Чернівецький обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua