Успішні практики адвокатів БВПД  

advokat2

   
   

Я маю право  

Mayu pravo

   
   

mpk2

   

Консультації  

Consult

   

logo openeurope

   

Переміщені особи  

peremishcheni

   

DNA 219x116

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Міністерство юстиції України
koord c
   

На сайті 82 гостей та відсутні користувачі

   

Скажи булінгу «Ні!»

Деталі

499-1Намалювали долоньки довіри, створили територію захисту, поділились ідеями, як можуть допомоги постраждалим від булінгу, і за сумлінну працю отримали «Паспорти прав дитини». Для учнів початкових класів Чернівецької загальноосвітньої школи № 37 фахівець системи безоплатної правової допомоги спільно із психологом організували інтерактивну лекцію. Вона відбулась 26 лютого 2019 року.

Булінг чи піддражнювання?. Завдяки роботі у групах та допомозі психолога Чернівецького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Оксані Мудрій учні навчались розрізняти ці поняття.

499-2

Обговорення повчальних історій, перегляд відеороликів і практичні завдання. Спільно із начальником відділу комунікацій та забезпечення доступу до публічної інформації Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернівецькій області Ольгою Андріцькою школярі створили долоньки довіри. На них вони написали тих, кому довіряють: батьків, вчителів, психолога, друзів. Саме до цих людей вони найперше звернуться у разі, якщо доведеться стати спостерігачем, або й учасником таких ситуацій.

499-3

«Було б набагато ліпше, якби люди замість булінгу робили щось добре один одному!», - наголосила під час правопросвітницького заходу вчитель Чернівецької загальноосвітньої школи № 37 Інна Петринець. Насамкінець усі учні за активність та старанність отримали буклети «Паспорти прав дитини».

Про соціальні мережі як інструмент цькування спілкувались із учнями 22 лютого 2019 року. На запрошення соціального педагога Путильської загальноосвітньої школи Михайліни Віщук головний спеціаліст Путильського бюро правової допомоги Валерія Кермач провела захід для учнів 5-11 класів на тему «Інтернетбезпека. Кібербулінг».

Сучасна молодь не уявляє свого життя без інтернету. У такий спосіб вона може знаходити щось нове, заводити нові знайомства, спілкуватися з друзями, обмінюватися фотографіями та відеороликами. Проте окрім користі можливі й ризики. «До прикладу, кібербулінг — це сучасна форма агресії, яка набула поширення з появою смартфонів. На відміну від булінгу, метою кібербулінгу є нашкодити, залякати чи принизити людину дистанційно, без застосування фізичного насильства. Не можна вважати, що це менш небезпечно, ніж цькування у звичному розумінні», - зауважила Валерія Кермач.

499-4

Як же протистояти кібербулінгу? Фахівець бюро нагадала дітям прості правила безпеки під час користування інтернетом:

• не розголошувати свої персональні дані; 
• додавати у друзі лише тих, кого знаєш особисто; 
• встановити налаштування конфіденційності так, щоб особисті фотографії, відеозаписи могли бачить тільки друзі; 
• обирати паролі, про які ніхто не може здогадатися тощо.

За наявності факту погроз, переслідувань, шантажу у соціальних мережах потрібно зробити скріншот сторінки із відповідними повідомленнями та інформаційними матеріалами. Також соціальні мережі дозволяють заблокувати акаунт, з якого відбувається булінг.

«Не залишайтесь наодинці із проблемою. Обов’язково обговоріть те, що трапилось із тими, кому довіряєте. До прикладу, психологом, вчителем, батьками, друзями. Окрім того, Ви можете зателефонувати операторам всеукраїнського контакт-центру системи безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103. Цілодобово і безкоштовно в межах України», - наголосила Валерія Кермач.

Про законодавчі зміни йшлося далі. Школярі дізнались, що Кодекс про адміністративні правопорушення доповнено статтею 173-4, тож булерам (кривдникам) доведеться сплачувати штраф. У разі, якщо вони неповнолітні, то відповідальність за такі вчинки нестимуть батьки.

Після активного обговорення дітям роздали інформаційні буклети системи безоплатної правової допомоги та проекту «Я маю право». Заходи відбулися у рамках реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право».

Контактна інформація! Звернутися по допомогу до фахівців Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернівецькій області можна за адресою: Чернівецька область, м. Чернівці, вул. Василя Аксенина, 5. Телефон: (0 372) 55 31 38.
Звертайтеся по допомогу до фахівців Путильського бюро правової допомоги за адресою: Чернівецька область, Путильський район, смт Путила, вул. Українська, 178. Телефон: (03738) 2-13-33.

Єдиний телефонний номер системи БПД – 0 800 213 103
(дзвінки на вказану телефонну лінію зі стаціонарних і мобільних телефонів у межах України безкоштовні, приймаються цілодобово).

   

chesnaplatijka baner-200x62

   

Якщо ви мешканець Чернівецької області і бажаєте отримати відповідь на питання правового характеру, заповніть наступну форму:

Відповідь на питання буде надіслано на вашу електронну адресу.

Расписка при продаже квартиры, образец - fortstroi.com.ua
Информация о недвижимости - comintour.net
Чем штукатурят газобетон, смотрим на странице http://stroidom-shop.ru

daidjest

   

ATO

   
   
   
   
   
   
   

Адвокатам  

Advocats

   

1pracia

   
© 2014 Чернівецький обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua