Успішні практики адвокатів БВПД  

advokat2

   
   

Я маю право  

Mayu pravo

   

mpk2

   

Консультації  

Consult

   

logo openeurope

   

Переміщені особи  

peremishcheni

   

DNA 219x116

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Міністерство юстиції України
koord c
   

На сайті 115 гостей та відсутні користувачі

   

Які правопорушення відбудуться під час виборів? Експерти озвучили свої прогнози

Деталі

495-1«Мертві душі» у списках виборців вплинуть на результати голосування. Така інформація поширюється соціальними мережами, проте це фейк! Наголосили експерти під час круглого столу «Правові аспекти захисту виборчих прав громадян», який відбувся в Українському народному домі 4 березня 2019 року. Водночас озвучили, які правопорушення згідно із прогнозами будуть найбільш масовими.

Прямий і непрямий підкуп виборців; розміщення агітаційних матеріалів без вихідних даних; голосування громадян замість інших громадян, які не живуть за місцем реєстрації; маніпуляції під час підрахунків голосів – саме такі правопорушення варто очікувати, а деякі з них вже фіксуються. Так вважає керівник проекту «Правова освіта громадян через діяльність параюристів в територіальних громадах Чернівецької області» Вижницького офісу Мережі правого розвитку, Чернівецької організації «Комітет виборців» Ольга Чепель.

495-2

Експерт з виборчого права Ігор Баб’юк роз’яснив присутнім, чому поширюються фейкові інформації про порушення прав виборців, наприклад, інформація про «мертві душі». «Це своєрідна маніпуляція свідомістю громадян. Звичайно, така інформація з’являється не випадково, а найперше з метою, щоб зменшити легітимність виборів. Невдовзі громадяни України більшістю голосів оберуть одного з кандидатів у Президенти України і саме тоді на основі таких фейків, можливо, будуть спроби довести, що результати виборів не відповідають дійсності. Хто у цьому зацікавлений? Ті, хто прагне, аби владу отримав саме певний кандидат», - наголосив Ігор Баб’юк.

495-3

Як перевірити себе у списках виборців, голосування без зміни виборчої адреси, права виборців. Ці та інші питання обговорювали присутні. Вони мали змогу почути думку одразу кількох експертів. Зокрема представників Чернівецької організації «Комітет виборців України», Вижницького офісу Мережі правового розвитку «Центру правової інформації та консультації», Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернівецькій області і не лише.

«Отримати фахову консультацію щодо того, як реалізувати своє виборче право та куди і в який спосіб звертатися для його захисту, виборці зможуть безпосередньо у центрах з надання безплатної вторинної правової допомоги, які 30 та 31 березня 2019 року працюватимуть у штатному режимі з 9:00 до 17:00 години», - наголосила заступник директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернівецькій області Жанна Цурик. Вона нагадала, що такі центри функціонують у Вижницькому, Кельменецькому районах області та у місті Чернівці.

495-4

Насамкінець йшлося про проект Міністерства юстиції «Я маю право голосу», який покликаний підвищити рівень правової обізнатості громадян у виборчому процесі. Юристи безоплатно інформують буковинців про їхні права, зокрема працюють мобільні групи, які надають роз’яснення щодо правових аспектів захисту виборчих прав громадян.

Контактна інформація! Звернутися по допомогу до фахівців Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернівецькій області можна за адресою: Чернівецька область, м. Чернівці, вул. Василя Аксенина, 5. Телефон: (0 372) 55 31 38.

Єдиний телефонний номер системи БПД – 0 800 213 103
(дзвінки на вказану телефонну лінію зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України є безкоштовними та приймаються цілодобово).

   

chesnaplatijka baner-200x62

   

Якщо ви мешканець Чернівецької області і бажаєте отримати відповідь на питання правового характеру, заповніть наступну форму:

Відповідь на питання буде надіслано на вашу електронну адресу.

Расписка при продаже квартиры, образец - fortstroi.com.ua
Информация о недвижимости - comintour.net
Чем штукатурят газобетон, смотрим на странице http://stroidom-shop.ru

daidjest

   

ATO

   
   
   
   
   
   
   

Адвокатам  

Advocats

   
© 2014 Чернівецький обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua