Успішні практики адвокатів БВПД  

advokat2

   
   

Я маю право  

Mayu pravo

   

mpk2

   

Консультації  

Consult

   

logo openeurope

   

Переміщені особи  

peremishcheni

   

DNA 219x116

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Міністерство юстиції України
koord c
   

На сайті 12 гостей та відсутні користувачі

   

Чи можна заходити до приміщень без згоди власника для ліквідації аварій?

Деталі

485-1В Україні та за кордоном чимало крадіжок із помешкань людей трапляються саме після того, як їх відвідають фальшиві соціальні працівники, благодійники, комунальники. Навіть якщо вони справжні, можуть виявитися просто не чистими на руку. Конституцією України передбачено, що кожному громадянину гарантується недоторканість житла. Водночас трапляються випадки, коли представники певних служб мають право на несанкціонований доступ до житла. У яких саме випадках це можливо? Про це йшлося 19 березня 2019 року. У приміщенні Заставнівського житлово-експлуатаційного управління тепловодопостачання відбулась зустріч із працівниками та мешканцями м. Заставна.

Незаконне проникнення до житла чи до іншого володіння особи, незаконне проведення в них огляду чи обшуку, а також незаконне виселення чи інші дії, що порушують недоторканність житла громадян, караються штрафом від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років. Ті самі дії, вчинені службовою особою або із застосуванням насильства, або з погрозою його застосування, караються позбавленням волі на строк від двох до п’яти років (стаття 162 Кримінального кодексу України).

«Так, законодавством передбачено проникнення до житла та іншого володіння особи на підставі згоди власника житла, обумовленої виконанням останнім зобов'язання відносно забезпечення доступу до мережі, арматури, засобів обліку, розподільчих систем, представників виконавця/виробника за наявності в них відповідного посвідчення. Для ліквідації аварій – цілодобово; для встановлення і заміни санітарно-технічного та інженерного обладнання, проведення технічних та профілактичних оглядів, зняття контрольних показників засобів обліку тощо - згідно з істотними умовами договору», - зазначив начальник Заставнівського бюро правової допомоги Василь Данищук.

Під час здійснення несанкціонованого доступу і до повного завершення робіт повинні бути присутні:

• представник виконавця / виробника;
• представник аварійно-ремонтної бригади;
• представник балансоутримувача (ЖЕКу);
• представник Національної поліції;
• представник з будь-якої сусідньої квартири (суміжної).

У невідкладних випадках, пов’язаних із необхідністю рятування життя і здоров’я людей та/чи майна, в установленому цією статтею порядку може бути здійснено доступ до житла, іншого об’єкта нерухомого майна без отримання згоди його власника (користувача) для проведення огляду та ліквідації або відвернення аварії.

Контактна інформація! До фахівців Заставнівського бюро правової допомоги можна звертатися за адресою: Чернівецька область, Заставнівський район, м. Заставна, вул. Д. Галицького, 1а. Телефон: (0 3737) 3-11-87.

Єдиний телефонний номер системи БПД – 0 800 213 103
(дзвінки на вказану телефонну лінію зі стаціонарних і мобільних телефонів у межах України безкоштовні, приймаються цілодобово).

   
   

Якщо ви мешканець Чернівецької області і бажаєте отримати відповідь на питання правового характеру, заповніть наступну форму:

Відповідь на питання буде надіслано на вашу електронну адресу.

Расписка при продаже квартиры, образец - fortstroi.com.ua
Информация о недвижимости - comintour.net
Чем штукатурят газобетон, смотрим на странице http://stroidom-shop.ru

daidjest

   

ATO

   
   
   
   
   
   

Адвокатам  

Advocats

   
© 2014 Чернівецький обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua