Успішні практики адвокатів БВПД  

advokat2

   
   

Я маю право  

Mayu pravo

   

mpk2

   

Консультації  

Consult

   

logo openeurope

   

Переміщені особи  

peremishcheni

   

DNA 219x116

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Міністерство юстиції України
koord c
   

На сайті 69 гостей та відсутні користувачі

   

Безоплатне забезпечення ліками!

Деталі

475-1Як отримати безкоштовні ліки? Хто має на це право? Що робити, якщо в аптеці або лікарні відмовляються їх видавати? 3 квітня 2019 року відповіді на ці запитання отримали працівники Кельменецького РЕМ ПАТ «Чернівціобленерго» від директора Кельменецького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

На сьогодні діє постанова Кабінету Міністрів України від 17 серпня 1998 р. №1303 «Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань» (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1303-98-%D0%BF). Ця постанова передбачає безоплатний або пільговий відпуск ліків за рецептами у разі амбулаторного лікування та визначає категорії населення, які мають право на такі пільги, а також категорії захворювань, на які розповсюджуються такі пільги.

Під час отримання призначень у лікаря доцільно поцікавитися, які із призначених ним ліків входять до Нацпереліку (тобто які ліки пацієнт має право отримати безкоштовно протягом усього курсу лікування).

Оплаті за рахунок коштів Державного бюджету України підлягають лікарські засоби, які включені до Національного переліку основних лікарських засобів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України, та до програми медичних гарантій (частина десята статті 10 Закону України "Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення").

Дізнатися, які з призначених ліків входять до Нацпереліку, тобто які пацієнт має право отримати безкоштовно, можна за допомогою додатка "Ліки Контроль" ( http://likicontrol.com.ua/ ).

Часто лікарі та працівники аптек аргументують відмову тим, що ліків немає. Проконтролювати наявність чи відсутність ліків у аптеці або лікарні складно, але можливо.

На сьогодні єдиної бази даних про наявність і кількість препаратів у лікарнях чи аптеках немає, але можна зробити безпосередній запит до аптеки чи лікарні.

Отже, Ви маєте право звернутись у письмовій формі до завідувача аптеки або головного лікаря із запитом на отримання публічної інформації про наявність необхідних Вам препаратів. Крім того, можна звернутись із відповідними запитами і до управлінь охорони здоров’я ОДА чи міської ради у Вашому регіоні.

У випадку, якщо ліки потрібні терміново, знайте, що Ви маєте можливість отримати відшкодування коштів, витрачених на їх купівлю. Для цього треба зберігати всі чеки (чеки повинні бути обов'язково з назвою препарату) та звернутись до міського голови або керівника обласної державної адміністрації (залежно від того, у чиєму підпорядкуванні знаходиться аптека чи лікарня) Вашого регіону із заявою про повернення грошей.

Контактна інформація! Звернутися по допомогу до фахівців Кельменецького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги можна за адресою: смт Кельменці, вул. Довженка, 9, тел. (0 3732) 2-02-01.

Єдиний телефонний номер системи БПД – 0 800 213 103
(дзвінки на вказану телефонну лінію зі стаціонарних і мобільних телефонів у межах України безкоштовні)

   

chesnaplatijka baner-200x62

   

Якщо ви мешканець Чернівецької області і бажаєте отримати відповідь на питання правового характеру, заповніть наступну форму:

Відповідь на питання буде надіслано на вашу електронну адресу.

Расписка при продаже квартиры, образец - fortstroi.com.ua
Информация о недвижимости - comintour.net
Чем штукатурят газобетон, смотрим на странице http://stroidom-shop.ru

daidjest

   

ATO

   
   
   
   
   
   
   

Адвокатам  

Advocats

   
© 2014 Чернівецький обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua