Успішні практики адвокатів БВПД  

advokat2

   
   

Я маю право  

Mayu pravo

   

mpk2

   

Консультації  

Consult

   

logo openeurope

   

Переміщені особи  

peremishcheni

   

DNA 219x116

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Міністерство юстиції України
koord c
   

На сайті 60 гостей та відсутні користувачі

   

До уваги громадян, які планують працювати за кордоном!

Деталі

438-1Наявність у громадянина України біометричного паспорта надає право на безвізовий в’їзд до країн Європейського союзу. Головною умовою успішного користування безвізовим режимом є правило не перевищувати 90-денний термін перебування в країнах ЄС щопівроку. Безвізовий режим не надає права на проживання, працевлаштування, роботу за контрактом, ведення підприємницької діяльності. Більш детально про безвізовий режим з країнами Європейського Союзу можна дізнатись на інформаційній платформі «Відкрий Європу» за посиланням: https://openeurope.in.ua/.

Трудова експлуатація є однією з форм торгівлі людьми. Вона виникає в результаті злочинних дій із обмеженням волі особи шляхом:
• погроз застосування насильства до останньої;
• вчинення шахрайських дій із заволодінням оригіналів документів (включаючи паспорт);
• утримання частини заробленого доходу.
Злочинні дії проявляються в нелюдських умовах праці та побуту, приниженні людської гідності, виконанні понаднормових робіт, невідповідності реальної оплати праці обіцяній грошовій винагороді.

У трудове рабство через нелегальне працевлаштування можна потрапити у разі, якщо:
• трудовому мігранту відкривають робочу візу в одну країну, а працевлаштування здійснюється в іншій країні ЄС;
• трудовий договір укладений з одним роботодавцем, а фактичне працевлаштування здійснюється у іншого наймача.
Через ці дії особа опиняється поза межами дії законів країни перебування. У такій ситуації слід пам’ятати, що консульські установи України за кордоном на постійній основі здійснюють прийом громадян та надають безоплатну консультативно-правову допомогу з консульських питань, а також інформацію щодо міжнародного права і національного права іноземних країн. Тож, виїжджаючи за межі України, слід занотувати контактні дані зазначених установ.

Водночас слід зазначити, що працівники консульських установ в межах своєї компетенції можуть вжити заходів щодо встановлення місцезнаходження громадян України, які потрапили в скрутне становище за кордоном, з метою повернення їх на батьківщину.

У випадках затримання або арешту громадянина України іноземними правоохоронними органами представники консульських установ наділені наступними повноваженнями:
• відвідання судових слухань;
• перевірка умов утримання громадян України у місцях позбавлення волі та наявності у них скарг на умови утримання;
• надання можливості користування належним кваліфікованим правовим захистом.

У всіх вищенаведених ситуаціях громадянам України необхідно звернутися за телефоном гарячої лінії Державної міграційної служби +38(044) 279-98-99.

Крім того, отримати інформацію та допомогу можна скориставшись:
• інформаційним ресурсом Міжнародної організації з міграції (http://iom.org.ua/ua) чи зателефонувавши за номером: +38(044)5685020;
• інформаційним ресурсом Національної гарячої лінії з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів (http://www.527.org.ua/) чи зателефонувавши за номером: +380-800-505-501.
Запобігти трудовому рабству можна, якщо заздалегідь підготуватись до поїздки за кордон. Для цього необхідно дотриматись наступних порад:
• Перевірте українського посередника, який надає послуги з працевлаштування за кордоном, на предмет наявності ліцензії, виданої Міністерством соціальної політики України. Це можна здійснити, використовуючи наступні інформаційні ресурси: офіційний веб-портал Міністерства соціальної політики України https://www.msp.gov.ua/content/perelik-subektiv-yaki-mayut-licenziyu-z-poserednictva-u-pracevlashtuvanni-za-kordonom
або веб-портал Державної служби зайнятості за посиланням https://www.dcz.gov.ua/storinka/perelik-subyektiv-gospodaryuvannya .
• Перевірте наявність країни, в якій Ви плануєте працювати, в переліку зазначених у ліцензії.
• Уважно огляньте офіс українського посередника з працевлаштування за кордоном щодо наявності та доступності для ознайомлення таких документів:
• наказу про видачу посереднику ліцензії;
• копій завірених документів про види професійної діяльності, за якими пропонується працевлаштування;
• зовнішньоекономічних договорів (контрактів) з іноземними роботодавцями про надання посередницьких послуг у сфері працевлаштування за кордоном.
• Уважно ознайомтесь з умовами договору про надання посередницьких/інформаційних послуг з працевлаштування в частині обов’язків українського посередника.
• Ретельно прочитайте положення трудового договору/контракту з працевлаштування за кордоном, який повинен бути завірений іноземним роботодавцем щодо забезпечення соціальним, пенсійним та медичним страхуванням, щодо тривалості робочого дня та рівня оплати праці.
• Здійснюйте оплату посередницьких послуг за сприяння у працевлаштуванні виключно після підписання трудового контракту з іноземним роботодавцем та підписання з посередником акту наданих послуг.
• Нікому не віддавайте свій паспорт та оригінали інших документів, окрім працівників посольств, консульських установ та прикордонників! На вимогу інших осіб надати документи – надавайте завірені копії!
• Подбайте про власну безпеку заздалегідь, залишивши рідним чи друзям копію трудового договору, контактну інформацію про роботодавця, про місце перебування за кордоном та копії інших важливих документів.

Контактна інформація!
Звернутися по допомогу до фахівців Вижницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги можна за адресою: Чернівецька область, м. Вижниця, вул. Українська, 100Б, тел.: (0 3730) 2-31-58, мобільний телефон: 0687422456.
Звернутися по допомогу до фахівців Путильського бюро правової допомоги можна за адресою: Чернівецька область, Путильський район, смт Путила, вул. Українська, 178. Телефон: (03738) 2-13-33.

Єдиний телефонний номер системи БПД – 0 800 213 103
(дзвінки на вказану телефонну лінію зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України є безкоштовними та приймаються цілодобово).

   

chesnaplatijka baner-200x62

   

Якщо ви мешканець Чернівецької області і бажаєте отримати відповідь на питання правового характеру, заповніть наступну форму:

Відповідь на питання буде надіслано на вашу електронну адресу.

Расписка при продаже квартиры, образец - fortstroi.com.ua
Информация о недвижимости - comintour.net
Чем штукатурят газобетон, смотрим на странице http://stroidom-shop.ru

daidjest

   

ATO

   
   
   
   
   
   
   

Адвокатам  

Advocats

   
© 2014 Чернівецький обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua