Успішні практики адвокатів БВПД  

advokat2

   
   

Я маю право  

Mayu pravo

   

mpk2

   

Консультації  

Consult

   

logo openeurope

   

Переміщені особи  

peremishcheni

   

DNA 219x116

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Міністерство юстиції України
koord c
   

На сайті 114 гостей та відсутні користувачі

   

Поїхати з дитиною за кордон без згоди другого з батьків – легко!

Деталі

437-1Сезон відпусток – у розпалі. Що ж робити, якщо один з батьків відмовляється надавати згоду на вивезення дитини за кордон? Про це під час правопросвітницьких заходів інформують фахівці Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернівецькій області спільно із адвокатами, які співпрацюють із системою безоплатної правової допомоги.

Якщо дитина проживає з одним із батьків, який не перешкоджає другому з батьків у побаченнях і спілкуванні з дитиною – така дитина може виїхати за кордон на строк до 1 місяця.

Що ж для цього потрібно:
• ·надіслати другому з батьків рекомендованого листа про те, що маєте намір виїхати за кордон з дитиною (зазначивши країну, мету та тривалість поїздки);
• на кордоні пред’явити копію рішення суду або органу опіки і піклування про визначення (підтвердження) місця проживання дитини (якщо відоме місце його проживання).

Повернутися в Україну з дитиною потрібно у строк до 1 місяця з дати виїзду. Про це розповіла під час правопросвітницького заходу у «Міській поліклініці №2» адвокатка, яка співпрацює із системою безоплатної правової допомоги, Анастасія Спіжавка.

437-2

«Важливо пам’ятати! За умисне порушення строків перебування дитини за кордоном передбачена адміністративна відповідальність - штраф у розмірі від 1700 до 3400 грн та втрата права виїзду з дитиною за кордон без згоди другого з батьків на рік», - зауважила Анастасія Спіжавка.

Якщо твоїй дитині заборгували зі сплатою аліментів. Як діяти?

У разі, якщо існує заборгованість по сплаті аліментів понад 4 місяці або понад 3 місяці дитині з інвалідністю або тяжкою хворобою – можна виїхати з дитиною за кордон на строк до одного місяця і більше без дозволу боржника.

Для цього необхідно:
1. Отримати довідку про наявність у другого з батьків заборгованості по сплаті аліментів у державного чи приватного виконавця за місцем виконання рішення про стягнення аліментів.
2. На кордоні пред’явити:
• довідку про наявність у другого з батьків заборгованості понад 4 місяці або понад 3 місяці дитині з інвалідністю або тяжкою хворобою;
• документ, що підтверджує інвалідність або тяжку хворобу дитини.
3.Повернутися в Україну з дитиною.

Окрім того, присутніх також поінформували, що у разі потреби вони мають змогу звертатись до центрів та бюро правової допомоги.

sproba2

Інформація надана у рамках реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право!».

Контактна інформація! Звернутися по допомогу до фахівців Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернівецькій області можна за адресою: Чернівецька область, м. Чернівці, вул. Василя Аксенина, 5. Телефон: (0 372) 55 31 38.

Єдиний телефонний номер системи БПД – 0 800 213 103
(дзвінки на вказану телефонну лінію зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України є безкоштовними та приймаються цілодобово).

   

chesnaplatijka baner-200x62

   

Якщо ви мешканець Чернівецької області і бажаєте отримати відповідь на питання правового характеру, заповніть наступну форму:

Відповідь на питання буде надіслано на вашу електронну адресу.

Расписка при продаже квартиры, образец - fortstroi.com.ua
Информация о недвижимости - comintour.net
Чем штукатурят газобетон, смотрим на странице http://stroidom-shop.ru

daidjest

   

ATO

   
   
   
   
   
   
   

Адвокатам  

Advocats

   
© 2014 Чернівецький обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua