Успішні практики адвокатів БВПД  

advokat2

   
   

Я маю право  

Mayu pravo

   

mpk2

   

Консультації  

Consult

   

logo openeurope

   

Переміщені особи  

peremishcheni

   

DNA 219x116

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Міністерство юстиції України
koord c
   

На сайті 50 гостей та відсутні користувачі

   

Люди з інвалідністю. Реалізація виборчих прав.

Деталі

vybory1Конституція України та Конвенція ООН про права людей з інвалідністю гарантують таким громадянам однакові права, можливості та обов’язки на рівні з іншими щодо участі у виборчих та політичних процесах. Проте насправді, щоб скористатися своїм правом голосу, людям з інвалідністю доводиться долати додаткові перешкоди. Транспортна недоступність, розташування виборчих дільниць в непристосованих для людей з інвалідністю будівлях, а ще обмежений доступ до інформації про кандидатів (для людей з порушеннями слуху та зору) – все це заважає маломобільним виборцям реалізувати своє виборче право.

Доступність виборчих дільниць на Вижниччині та як проголосувати на позачергових парламентських виборах людям з інвалідністю. Про це спілкувалися під час засідання круглого столу фахівці Вижницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, представники Вижницького територіального центру соціального обслуговування, Вижницької міської ради, громадськість та омбудсмен з виборчого права Громадянської мережі «ОПОРА» Василь Купіна.

«За даними моніторингу, який провела Громадянська мережа "Опора", у Вижницькому районі з 41 виборчої дільниці 2 знаходяться вище першого поверху, 11 - не обладнані пандусами,– розповів присутнім Василь Купіна. – Проте всі дільниці обладнані додатковим освітленням для людей з порушенням зору, на усіх дільницях є кабінки для голосування, розмір яких збільшений, щоб туди могла заїхати людина на візку».

Враховуючи проблему доступності виборчих дільниць, представники маломобільних груп населення потребують допомоги сторонніх осіб. Хто ж може допомогти на виборчій дільниці особі з інвалідністю? «Виборці, які мають порушення зору, а також ті, хто має обмеження рухливості верхніх кінцівок, можуть скористатися допомогою сторонньої особи. За умови, що вони можуть пред’явити посвідчення про інвалідність. Про таку потребу слід повідомити членів комісії. Тож такі виборці в кабінку для голосування мають право зайти із сторонньою особою, яка допоможе здійснити волевиявлення, - зазначила Людмила Мацюк, директор Вижницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.– Не мають права допомагати у волевиявленні людині з інвалідністю члени виборчої комісії, спостерігачі, кандидати або їх довірені особи. Про таку допомогу можна попросити члена родини або ж іншого виборця, який на цей момент є на дільниці». vybory3 

Оскільки не кожен виборець спроможний дістатись до дільниці, навіть якщо вона розташована зовсім поруч, законодавством врегульовано це питання. Так, люди з інвалідністю мають можливість голосувати вдома. В такому випадку до місця проживання виборця, який не здатний сам прийти на виборчу дільницю, мають прийти члени дільничної виборчої комісії з переносною виборчою скринькою і дати можливість проголосувати.

Для організації голосування виборців за місцем їх перебування дільнича виборча комісія в останній день перед голосуванням, а це 20 липня 2019 року, на своєму засіданні виготовляє витяг зі списку виборців за відповідною формою. До витягу включаються:

  • без рішення комісії - виборці, які постійно не здатні самостійно пересуватися, у списку виборців біля яких стоїть відповідна примітка і які до 1200 год 20 липня 2019 року не повідомили про своє бажання проголосувати у приміщенні для голосування;
  • за рішенням дільничної виборчої комісії – виборці, які тимчасово не здатні самостійно пересуватися, на підставі їх заяви (подається до 2000 год 19 липня 2019 року) та довідки медичної установи про стан їхнього здоров’я.

Контактна інформація! Звернутися по допомогу до фахівців Вижницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги можна за адресою: Чернівецька область, м. Вижниця, вул. Українська, 100Б, тел.: (0 3730) 2-31-58, мобільний телефон: 0687422456.
Звернутися по допомогу до фахівців Путильського бюро правової допомоги можна за адресою: Чернівецька область, Путильський район, смт Путила, вул. Українська, 178. Телефон: (03738) 2-13-33.


Єдиний телефонний номер системи БПД – 0 800 213 103
(дзвінки на вказану телефонну лінію зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України є безкоштовними та приймаються цілодобово).

   

chesnaplatijka baner-200x62

   

Якщо ви мешканець Чернівецької області і бажаєте отримати відповідь на питання правового характеру, заповніть наступну форму:

Відповідь на питання буде надіслано на вашу електронну адресу.

Расписка при продаже квартиры, образец - fortstroi.com.ua
Информация о недвижимости - comintour.net
Чем штукатурят газобетон, смотрим на странице http://stroidom-shop.ru

daidjest

   

ATO

   
   
   
   
   
   
   

Адвокатам  

Advocats

   
© 2014 Чернівецький обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua