Успішні практики адвокатів БВПД  

advokat2

   
   

Я маю право  

Mayu pravo

   

mpk2

   

Консультації  

Consult

   

logo openeurope

   

Переміщені особи  

peremishcheni

   

DNA 219x116

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Міністерство юстиції України
koord c
   

На сайті 68 гостей та відсутні користувачі

   

Що чекає на батьків, які не виплачують аліменти?

Деталі

423-1В Україні існують певні правила та законодавчі норми, за якими розраховується мінімальний розмір аліментів, який повинен буде виплачувати один із батьків. Адже, незважаючи на те, що батько й мати живуть порізно, діти не повинні страждати. І відповідальність не знімається із жодного з них. У межах правопросвітницької кампанії «Відповідальне батьківство» у вересні 2019 року на базі Чернівецького міського центру зайнятості відбулась зустріч на тему «Відповідальність за несплату аліментів».

Однією з новацій другого пакета законів «Чужих дітей не буває» стало впровадження додаткових штрафних санкцій за заборгованість по аліментах.

«До неплатників аліментів застосовується ряд обмежувальних заходів, фінансових санкцій та відповідальність у вигляді суспільно корисних робіт, адміністративного арешту та позбавлення волі», - зауважила фахівець Чернівецького бюро правової допомоги Анастасія Тирон.

423-2

Якщо розмір заборгованості по сплаті аліментів перевищує 4 місяці (3 місяці для батьків тяжкохворої дитини або дитини з інвалідністю), встановлена можливість накладення обмежень на неплатників аліментів щодо:
• виїзду за межі України;
• керування транспортними засобами;
• користування зброєю;
• полювання.

Також боржник із аліментів не може впливати на рішення про тимчасовий виїзд дитини за межі України. Отже, той із батьків, з ким проживає дитина, самостійно вирішує питання тимчасового виїзду такої дитини за межі України. Не менш дієвим способом покарання є запровадження фінансових санкцій від 20% до 50% суми боргу.

Важливо! Злісне ухилення від сплати встановлених рішенням суду коштів на утримання дітей (аліментів), а також злісне ухилення батьків від утримання неповнолітніх або непрацездатних дітей, що перебувають на їх утриманні, - карається громадськими роботами на строк від вісімдесяти до ста двадцяти годин або арештом на строк до трьох місяців, або обмеженням волі на строк до двох років.

Контактна інформація! Звернутися по допомогу можна до Чернівецького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: м. Чернівці, вул. Університетська, 1, тел.: (0 372) 51-36-12.

Єдиний телефонний номер системи БПД – 0 800 213 103
(дзвінки на вказану телефонну лінію зі стаціонарних і мобільних телефонів у межах України безкоштовні, приймаються цілодобово).

   
   

chesnaplatijka baner-200x62

   

Якщо ви мешканець Чернівецької області і бажаєте отримати відповідь на питання правового характеру, заповніть наступну форму:

Відповідь на питання буде надіслано на вашу електронну адресу.

Расписка при продаже квартиры, образец - fortstroi.com.ua
Информация о недвижимости - comintour.net
Чем штукатурят газобетон, смотрим на странице http://stroidom-shop.ru

daidjest

   

ATO

   
   
   
   
   
   
   

Адвокатам  

Advocats

   
© 2014 Чернівецький обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua